Oddíl

Jsme parta kluků a holek od 7 let věku z Opavy a okolí a společně chodíme do skautského oddílu Mikan 33. Náš oddíl se dělí na 4 skupiny dětí – družiny, ve kterých spolu trávíme většinu skautského času. Naší klubovnu najdete na Nábřeží 129/4 v Opavě. Jsme členy Junáka – českého skauta, největší a nejznámější výchovné organizace pro děti a mládež v Česku.

Výprava z L.A. do Hradce
Vánoční výprava 2019

Jednotlivé družiny se setkávají každý týden na schůzkách, kde se učí nové dovednosti, věnují se tématu měsíce a v neposlední řadě spolu hrají hry. Každou družinu vede jeden rádce, který na schůzky připravuje program a stará se o to, aby vše proběhlo jak má. Celý oddíl se následně může potkat na výpravě, ty se konají jednou za 14 dní v sobotu a děti s vedoucími se na nich vydávají za dobrodružstvím do přírody. Každý měsíc máme také jednu oddílovou schůzku, na ní se sejdou všechny 4 družiny a vedoucí, společně si ověří co se za uplynulé týdny naučili a také si zahrají nějaké hry. Dvakrát za rok jedeme také na celý víkend na chatu a v červnu se vydáváme stanovat.

Tábor 2019
Tábor 2020

Závěrem skautského roku je náš 14denní tábor, kde se sejdeme jako celý oddíl. Spolu se podílíme na stavbě tábora, na jeho chodu – třeba při hlídání tábora nebo vaření. Učíme se tam dovednostem, jako je štípání dříví, zdravověda, táboření a další. Na vlastní kůži testujeme, jestli se dokážeme postarat o sebe i o ostatní.

Učíme se především hrou a až vyrosteme, budou z nás samostatní občané, na které bude spolehnutí a kterým nebude cizí pobyt v přírodě, pomoc druhým, spolupráce, fair play nebo zodpovědnost.